Web2
Tellimine
Web2
Kontakt
Web2
Firmast
Web2
Uudised
Webbyt
  

Uudised

Print Prindi   SitemapSisukaart

Euroopa Liidu §igusaktid, mis p§hinevad vabale konkurentsi printsiibile printerite tarvikute turul

12.08.2011

Originaal toonerite (OEM) tootjad on alati püüdnud monopoliseerida kulumaterjalide turgu. OEM tootjate peamised sissetulekud moodustuvad mitte niivõrd uute printerite müügist saadaval tulul, vaid kõrgetest hindadest tulenevast kulumaterjalide müümisel saadavast kasust. Viimastel aastatel on OEM tootjad tõstnud toodete hindasid keskmiselt 5% aastas. Seepärast on analoog toonerite tootjad  põhilised "soovimatud naabrid" sellel turul. Peamiselt see tõttu, et nad pakuvad selget alternatiivi ehk sama kvaliteet poole väiksema hinnaga.
Selleks, et vältida monopoliseerimist printeri tarvikute turul, võttis Euroopa Liidu Parlamentaarne Assamblee Brüsselis vastu mitmed seaduseid ja määruseid, mis piiravad ettevõtete monopoliseerimis võimalusi kulu-materjalide turul.

Printeri tarvikute tootjad, nagu Hewlett Packard, Canon, Xerox, Samsung ja teised on kannatanud tõsiseid lüüasaamisi Euroopa turul. Ühehäälselt vastuvõetud 2006 aastas direktiiv, mis keelab printeri ostmisel panna diskrimineerivaid kohustusi tarbijale ehk garantii kehtivuse lõppemise tingimus juhul, kui ei kasutata OEM toonereid.
   
Seda direktiivi saab nimetada mitte ainult tarbijate võiduks, vaid ka alternatiivkasettide tootjate ja keskkonnakaitsjate võiduks.
Ainult pidevalt uute kulumaterjalide tarbimine saab väga negatiivselt mõjutada keskkonda. Euroopas jõuab prügilatesse üle 100 miljoni tühja tooneri. Ühe uue tooneri tootmiseks kulub 2-3 liitrit naftat ja ära visatud tooneri plastkorpus laguneb keskkonnas ca 500 aastat.

Hiljutised turu-uuringud näitavad, et Hewlett Packardi turuosa Euroopas on 44%. Hinnanguliselt on see kogutuluna üle 11 miljardi euro. Ülejäänud turg jaguneb Canon, Epson, Xerox ja Samsungi vahel.

Alternatiiv toonerite tootjad omavad hetkel ca 25% turust ning kulumaterjalide diilerite müügiprognoosid usuvad jätkuvat turuosa suurenemist.

Allikas: Euroopa Liidu Teabetalitus

 

 
Web2
Express Tooner O▄ GSM +372 55 650 829
Free website - Webbyt